Panasonic TXS2-L2-4.5V
5MS 5MS 1A 20DB 0.8DB 110V(MAX) 4.5V 2 Form C (dpdt-no, Nc) 289¦¸ 15.6MA 110V@DC DIP
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic TXS2-L2-4.5V herunter.
Upverter
Datasheet10 SeitenVor 6 Jahren
Electro Sonic
Panasonic
Newark
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2005-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TXS Series 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT General Purpose Signal Relay
TXS Series General Purpose 1 A DPDT 4.5 VDC 2 Coil Latching SMT Signal Relay
RoHS Compliant DC LATCHED DC General Purpose Relay 0.8dB 750Vrms 289Ohm 5ms
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 5VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
5ms 5ms 1A 60V 5V SPDT(1 Form C) 167¦¸ 30mA 125V DIP 12.5mm*7.5mm*10mm
Electromechanical Relay DPDT 1A 5VDC 166.7Ohm Through Hole
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic TXS2-L2-4.5V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V | Panasonic Electronic Components TXS2-L2-4.5V
Electromechanical Relay DPDT 1A 4.5VDC 289Ohm Through Hole
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 0.015A (Coil), 4.5VDC (Coil), 70mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, Random, DC Output
Miniature Power Relay; Series:TXS; Relay Type:Polarized; Coil Voltage VDC Nom:4.5V; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Contact Voltage DC Max:30V; Contact Current DC Max:1A; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:1A ;RoHS Compliant: Yes
SIGNAL RELAY, DPDT, 4.5VDC, 1A, THD; Coi; SIGNAL RELAY, DPDT, 4.5VDC, 1A, THD; Coil Type:DC; Contact Configuration:DPDT; Contact Current Max:1A; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:4.5V; Coil Current:15.6mA; Coil Resistance:289ohm; Coil Power Cont:70mW