Panasonic ERJP08F2400V
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJP08F2400V herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Verwandte Teile
PanasonicERJ-8ENF2400V
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-07240RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 240Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07240RL
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 240ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJP08F2400V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 240 Ω, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F2400V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 240Ohm 0.667W 2/3W
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 1206 / 1% / 240Ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 240ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 240ohms 0.66W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP08F2400V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 240 Ohm, 660 Mw, - 1%, 500 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08F2400V
RES, 240R, 1%, 0.66W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 240ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ± 1%
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 240 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206