Panasonic ERJP08F15R0V
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJP08F15R0V herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.26%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityCRGH1206F15R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-P08F16R5V
Res Thick Film 1206 16.5 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP08F14R3V
Res Thick Film 1206 14.3 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P08F16R0V
Res Thick Film 1206 16 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJP08F15R0V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 15 Ω, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F15R0V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15Ohm 0.667W 2/3W
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 1206 / 1% / 15Ohm
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P08F15R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 15ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 15ohms 0.66W 1% AEC-Q200
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 1%, 15ohm, 7 Reel
Panasonic ERJP08F15R0V - Small & High Power Chip Resistors
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 15 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206