Panasonic ERJ8ENF9091V
Res Thick Film 1206 9.09K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ8ENF9091V herunter.
Newark
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206FR-079K09L
Res Thick Film 1206 9.09K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-079K09L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 9090ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 9.09K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF8251V
Res Thick Film 1206 8.25K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF8451V
Res Thick Film 1206 8.45K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-078K2L
Yageo RC1206FR-078K2L SMD Resistor 8.2k Ohm 1% 1/4W 0603 Thick Film Chip
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ8ENF9091V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 9.09 kΩ, 0.25 W, ±1 %, ERJ8ENF9091V
Precision Thick Film Chip Resistor, 9090 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 9090ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 9.09kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 9.09Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF9091V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 9.09K, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:9.09kohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound