Panasonic ERJ6ENF2151V
Res Thick Film 0805 2.15K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ6ENF2151V herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-072K15L
Res Thick Film 0805 2.15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 2.15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 2.15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AE
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 2.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-6ENF1961V
Res Thick Film 0805 1.96K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0805F2K2
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 2200ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ6ENF2151V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR, THICK FILM, RES 2.15 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,TAPE & REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2150ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERJ Series 0805 2.15 kOhm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.15kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 2150 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF2151V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 2.15K, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:2.15kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound