Panasonic ERJ3EKF4020V
Res Thick Film 0603 402 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ3EKF4020V herunter.
Future Electronics
Datasheet3 SeitenVor 9 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Verwandte Teile
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 402Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-07402RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 402Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07402RL
Res Thick Film 0603 402 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 402 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 402 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ3EKF4020V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 402Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0603 402 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 402 Ω, 0.1 W, ±1 %, ERJ3EKF4020V
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 402Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 402ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor,Thick Film,Res 402 Ohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Precision Thick Film Chip Resistor, 402 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 402ohms 1% AEC-Q200
THICK FILM CHIP RESISTOR, 0603 <CA
Panasonic ERJ3EKF4020V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 402 Ohm
RESISTOR, 0603, 402R 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:402ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD