Panasonic ERJ-U03F4701V
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-U03F4701V herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
Newark
Farnell
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ3EKF4701V
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0603F4K7
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 4.7 kΩ, 0.1 W, ±1 %, 1622960-1
Yageo GroupRC0603FR-074K7L
Yageo RC0603FR-074K7L Resistor 0603 SMD 4.7k Ohm 1% 100mW Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4700ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-134K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-U03F4701V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 4.7 kΩ, 0.1 W, ±1 %, ERJU03F4701V
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJU03 SERIES THICK FILM RESISTOR 0603 CASE 4.7KOHMS 0.1W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 0603 1% 4.7Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0201 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0603 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 4.7KOHM
Panasonic ERJU03F4701V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 4.7 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU03F4701V
RES, 4K7, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.7kohm; Product Range: ERJU03 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device