Panasonic ERJ-P14F2371U
Res Thick Film 1210 2.37K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-P14F2371U herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14NF2371U
Res Thick Film 1210 2.37K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2370ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14NF2491U
Res Thick Film 1210 2.49K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 2.2K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 2.21K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1210FR-072K2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-P14F2371U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2370ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 2370 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1210 2.37Kohm, 7in reel
RES SMD 2.37 KOHM 1% 1/2W 1210
Panasonic ERJP14F2371U - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 2.37 Kohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14F2371U
RES, 2K37, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 2.37kohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance T
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Resistance technical notation: 2K37 Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 1210 No. per roll (PU): 5000 Pitch (space between holes on tape): 4 mm Resistor type: Anti-Surge Roll diameter: 180 mm (7") Width, band: 8 mm Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 2.37 kOhm