Panasonic ERJ-P14F1303U
Res Thick Film 1210 130K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-P14F1303U herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14NF1303U
PanasonicERJ-U14F1303U
Res Thick Film 1210 130K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14NF1203U
Res Thick Film 1210 120K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 121K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 140K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-07120KL
RC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 120kOhm 0.5W 1/2W
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-P14F1303U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 130kOhm 0.5W 1/2W
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 130000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 130000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
THICK FILM SMNT RESISTOR 1210 CASE 130KOHM +/-1% 0.5W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 1210 130Kohms 0.5W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP14F1303U - Small & High Power Chip Resistors
RES, 130K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 130kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Overload Voltage: 400V; Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 130 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 2.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1210