Panasonic ERJ-P08F1871V
Res Thick Film 1206 1.87K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-P08F1871V herunter.
Panasonic
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-8ENF1871V
Res Thick Film 1206 1.87K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K87L
Res Thick Film 1206 1.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 1.87K Ohm 1% 1/4W _100ppm/_C SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 1.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC1206FR-071K87L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1870ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-P08F1871V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 1.87 kΩ, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F1871V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 1870ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1870 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 1%, 1.87Kohm, 7 Ree
Res, 1K87, 1%, 0.66W, 1206, Thick Film
Panasonic ERJP08F1871V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 1K87, 1%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.87kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 1.87 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206