Panasonic ERJ-P03F1333V
Res Thick Film 0603 133K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-P03F1333V herunter.
Panasonic
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.11%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJPA3F1333V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 133k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F1243V
Res Thick Film 0603 124K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F1373V
Res Thick Film 0603 137K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F120K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 130000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-P03F1333V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 133 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1333V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 133000 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 133000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 133kOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0603 133Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F1333V - Small & High Power Chip Resistors
Res, 133K, 1%, 0.2W, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:133Kohm; Product Range:Erjp03 Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 1%;rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F1333V
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 133 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603