Panasonic ERJ-6ENF6982V
Res Thick Film 0805 69.8K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-6ENF6982V herunter.
Panasonic
Datasheet3 SeitenVor 9 Jahren
Farnell
Newark
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.67%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-0769K8L
Res Thick Film 0805 69.8K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 69.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 69800ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 75K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ6ENF7152V
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0768KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 68kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-6ENF6982V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor;Thick Film;Res 69.8 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 1%;SMT;0805;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 69.8kOhm 0.125W 1/8W
Precision Thick Film Chip Resistors / 0805 / 1% / 69800Ohm / 0,125W / T.C.R. -10
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 69800ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 69800 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF6982V - General Purpose Chip Resistors
RES, 69K8, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 69.8kohm; Product Range: ERJ6E Series; Voltage Rating: 150V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:69.8kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:ERJ-6EN Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes