Panasonic ERJ-12ZYJ1R8U
Res Thick Film 2010 1.8 Ohm 5% 3/4W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-12ZYJ1R8U herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Newark
Farnell
Master Electronics
3-Monats-Trend:
-0.54%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1.8ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 850ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-071R8L
Res Thick Film 2010 1.8 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-071R65L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 1.65Ohm 1% Emboss T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-12ZYJ1R8U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 1.8 Ω, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ1R8U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 2010 1.8ohms 5% Tol AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 1.8 Ohm, 750 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZYJ1R8U
Panasonic ERJ12ZYJ1R8U - General Purpose Chip Resistors
RES, 1R8, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 1.8ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tol