Panasonic ERG-2SJ471
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERG-2SJ471 herunter.
Panasonic
Datasheet7 SeitenVor 11 Jahren
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-03-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2021-09-30
LTD Date2022-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity5-1625892-2
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 470Ohm 3W
TE ConnectivityFRN50J470R/S
FRN50S SERIES AXIAL METAL STRIP RESISTOR 470OHMS +/-5% 0.5W +/-350PPM/DEGC
Yageo GroupCFR-25JR-52-470R
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 470Ohm -350/ +500ppm/C
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERG-2SJ471, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Oxide Film 470 Ohm 5% 2W ±350ppm/C Conformal Coated AXL
Axial FIXED RESISTOR ERG 0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm 2W 470Ohm ±350ppm/C
RESISTOR, 470 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Produc; RESISTOR, 470 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Product Range:PANASONIC - ERG Series; Resistance:470ohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage Rating:350V