Panasonic ERA6AEB8250V
Res Thin Film 0805 825 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA6AEB8250V herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 5 Jahren
Future Electronics
Newark
Farnell
3-Monats-Trend:
-19.97%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Verwandte Teile
Yageo GroupRT0805BRD07825RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 825Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB7870V
Res Thin Film 0805 787 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB8450V
Res Thin Film 0805 845 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thin Film 0805 768 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07750RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 750Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 820Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA6AEB8250V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 825ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6AEB8250V
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 825OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 825½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA6AEB8250V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 0805, 825R, 0.1%, 0.125W; Resistance:825ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Series:ERA; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.5mm; External Depth:1.25mm; External Width:2mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C