Panasonic ERA3APB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA3APB473V herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 5 Jahren
Future Electronics
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.18%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Verwandte Teile
PanasonicERA-3APB513V
Res Thin Film 0603 51K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA3APB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA3AEB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 47kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA3APB473V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3APB473V
0603 Thin film chip resistor 0603 SMD resistor, 47
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 47000½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
RES, 47K, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 47kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toler
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 47 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603