Panasonic ERA-3APB513V
Res Thin Film 0603 51K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA-3APB513V herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA3APB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB563V
Res Thin Film 0603 56K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB513V
Res Thin Film 0603 51K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 51000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0751KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 51kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA-3APB513V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 51000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 51000½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/10W 0603
METAL FILM SURFACE MNT RESISTOR 0603 CASE 51KOHM +/-0.1% 0.1W +/-15PPM/DEGC
RESISTOR, 0603, 51K 0.1%, 0.1W; Resistance:51kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Voltage Rating:75V; No. of Pins:2; Resistor Mounting:SMD
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 51 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603