Panasonic ERA-3APB392V
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA-3APB392V herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 5 Jahren
Panasonic
Master Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA3APB362V
Res Thin Film 0603 3.6K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603BRC073K92L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±15ppm/℃ 3.92kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J3K92BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3920ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB392V
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3ARB392V
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 1/10W _25ppm/_C SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA-3APB392V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 3900ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA3APB392V
Resistor, metal film, SMD 0603 (1608), 3.9 kΩ, 0.1 W, ±0.1 %, ERA3APB392V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 3900½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 3.9kOhm ±15ppm/C
Thin Film Resistors - SMD 0603 3.9Kohm 0.1% 15ppm AEC-Q200
ERA SERIES METAL FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 3.9KOHM +/-0.1% 0.1W +/-15PPM/DEGC
RES, 3K9, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3.9kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tole
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3.9 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603