Panasonic ECHU1H681JX5
0805 (2012METRIC) Film Capacitor Ech-u(x) 50V 680PF ±5% 0.079LX0.049W 2.00MMX1.25MM
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ECHU1H681JX5 herunter.
Newark
Datasheet2 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 15 Jahren
Master Electronics
Panasonic SCT
TME
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2001-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierFCP0805H681J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.00068uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECH-U1C681JX5
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,16VDC,0.00068uF,5%,0603,Cut Tape
PanasonicECHU1C681GX5
0603 (1608Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 680pF ±2% 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ECHU1H681JX5, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ECHU(X) Series 50 V 680 pF ±5 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.00068uF, Surface Mount, 0805
Capacitor,PPS Metallized,Cap 680 pF,Tol5%,Vol-Rtg 50 VDC,SMT,0805,Cut Tape
Cap Film 680pF 50V PPS 5%( 2 X 1.25 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
Cap 680Pf 50Vdc Plyph 5% 2 X 1.25 X 0.9Mm Smd Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECH-U1H681JX5
Panasonic ECHU1H681JX5 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 50V, 0.027µF, -55 to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR, 0805, 50V, 680PF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide (PPS); Capacitance:680pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Life Time @ Temperature:500 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:SMD; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:2mm; External Length / Height:0.9mm; External Width:1.25mm; Series:ECHU