Panasonic ECHU1H681GX5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.00068Uf, Surface Mount, 0805
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ECHU1H681GX5 herunter.
IHS
Datasheet17 SeitenVor 8 Jahren
Newark
JRH Electronics
Future Electronics
Panasonic SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-10.15%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2001-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicECHU1C681GX5
0603 (1608Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 680pF ±2% 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Cornell DubilierFCP0805H681J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.00068uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECH-U1C681JX5
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,16VDC,0.00068uF,5%,0603,Cut Tape
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ECHU1H681GX5, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 680pF ±2% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Cap Film 680pF 50V PPS 2% (2 X 1.25 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
ECHU(X) Series 50 V 680 pF ±2 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Capacitor,PPS Metallized,Cap 680 pF,Tol 2%,Vol-Rtg 50 VDC,SMT,0805,Cut Tape
Panasonic ECHU1H681GX5 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 50V, 0.027µF, -55 to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor Temperature range: -55 ... 125 °C Capacitance tolerance: ±2% Dielectric: PPS Series: ECHU(X) Capacitance: 680 pF Rated voltage: 50 VDC
Capacitor Pps Film, 680Pf, 50V, 2%, 0805, Full Reel; Dielectric Type:Metallized Pps Stacked; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance:680Pf; Capacitance Tolerance:± 2%; Voltage(Ac):30V; Voltage(Dc):50V; Lead Spacing:-Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECH-U1H681GX5