Panasonic AGN260A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic AGN260A24 herunter.
Datasheet5 SeitenVor 26 Jahren
element14
Master Electronics
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Introduction Date2009-04-07
PanasonicAGN210A24
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic AGN260A24, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD; Coil Type:DC, Sensitive; Contact Configuration:DPDT; Contact Current Max:1A; Contact Voltage AC Nom:125V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Current:5mA
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD; Contact Configuration:DPDT; Product Range:GN Series; Relay Mounting:Surface Mount; Coil Type:DC Sensitive; Relay Terminals:SMD; Coil Resistance:4.8kohm; Approvals & Standards:CSA, UL; Depth:10.6mm RoHS Compliant: Yes