Panasonic AGN200S12
RoHS Compliant AC/DC MOMENTARY DC Telecom Relay 1A@110VDC 1.03kOhm 4ms -40C~85C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic AGN200S12 herunter.
Electro Sonic
Datasheet5 SeitenVor 26 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 26 Jahren
element14
Panasonic
element14 APAC
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+259%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
33,926
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
9 V
9 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
12 mA
12 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
Coil Resistance
1.028 kΩ
1.028 kΩ
Coil Power
140 mW
140 mW
Switching Capacity
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2006-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicTQ2-12V
Low Profile Signal relay, 2 Form C, 1 Form A 30VDC, PC Board Terminal Type, Gold Contact
PanasonicAGN20012
Telecom Signal Relay 12VDC DPDT (2 Form C) Non-Latching 1A 125VAC 110VDC Through Hole
PanasonicTQ2H-12V
3ms 3ms 1A 15dB 0.6dB 110V 12V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 1.028K¦¸ 11.7mA 125V DIP 14mm*9mm
Omron G6J-2P-Y-DC12 Low Signal Relay SPDT 12VDC Miniature Size
3ms 3ms 1A 110V 12V DPDT(2 Form C) 977¦¸ 12.3mA 125V SMD,5.7X10.6MM 10.6mm*7.4mm
Relay Signal DPDT 125VAC 12VDC Gull Wing Surface Mount T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic AGN200S12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.012A (Coil), 12VDC (Coil), 140mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight
Relay, Signal, Dpdt, 30Vdc, 1A; Coil Voltage:12Vdc; Contact Configuration:Dpdt; Contact Current:1A; Product Range:Gn Series; Relay Mounting:Surface Mount; Coil Type:Non Latching; Relay Terminals:Solder; Contact Voltage Vac:125V Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN200S12
RELAY, DPDT 12VDC; Series:AGN; Relay Type:General Purpose; Voltage, Coil DC Nom:12V; Resistance, Coil:1.028kohm; No. of Poles:2; Contact Configuration:DPDT; Voltage, Contact AC Max:125V; Voltage, Contact DC Max:30V; Max Contact Current AC:300mA; Max Contact Current DC:1A; Mounting Type:SMT; External Length / Height:9mm; Width, External:10.6mm; External Depth:5.7mm; Coil Current:11.7mA; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Termination Type:SMD; Type:Single Side Stable; Current, Switch Max:1A; DC Coil Power:140mW; Power, Switch Max:30W; Power, Switching VA Max:37.5VA; Resistance, Contact:100mohm; Resistance, Insulation:1000Mohm; Terminal Type:S Type; Time, Operating:4ms; Time, Release:4ms; Voltage, Insulation Resistance:500V dc