Panasonic 2SEPC820MX
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20%( 8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 5000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic 2SEPC820MX herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 15 Jahren
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Panasonic SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-13.45%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
14,745
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
305 mA
305 mA
305 mA
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
8.9916 mm
8.9916 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-01-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEUFM1E821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1E821S
Cap Aluminum 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1C821S
Cap Aluminum 820uF 16V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ250ELL821MJ25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPJ1E821MHD
PJ Series 820 uF 25V 105°C Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconUPM1E821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic 2SEPC820MX, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 820 uF, 2.5 V, Radial Leaded, 7000 uohm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Panasonic 2SEPC820MX - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 2.5VDC,820UF,7MOHM,8X9MM, BULK
2V 820uF Polymer ±20% 7mΩ@100kHz 6.1A@100kHz Plugin,D8xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 2.5V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Sepc; Capacidad:820Μf; Resistencia Esr:0.007Ohm; Tensión Nominal:2.5V; Vida Útil A Temperatura:5000 Horas A 105°C; Tipo De Empaquetado:Individual |Panasonic 2SEPC820MX