Orion OA5920-12TB
172 mm x 150 mm x 51 mm Tube Axial Fan 115 VAC Ball Bearing 195CFM 55.2dBA Terminals
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Orion OA5920-12TB herunter.
Future Electronics
Datasheet1 SeiteVor 10 Jahren
Datasheet1 SeiteVor 0 Jahren
IHS
Orion
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+27.34%
Lieferkette
Country of OriginTAIWAN
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8414.59.6590
Introduction Date2023-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
172 mm x 150 mm x 51 mm Tube Axial Fan 230 VAC Ball Bearing 195CFM 55.2dBA Terminals
127 mm x 127 mm x 38 mm Tube Axial Fan 115 VAC Dual Ball Bearing 130CFM 46.1dBA Terminals
127 mm x 127 mm x 38 mm Tube Axial Fan 115 VAC Dual Ball Bearing 130CFM 46.1dBA 12" Wires
DC Fans Axial Fan, 120x120x38mm, 24VDC, 138CFM, 0.36H2O, Ball, Wire, Auto Restart
DC Fans Axial Fan, 120x120x38mm, 12VDC, 138CFM, 0.36H2O, Ball, Wire, Auto Restart
DC Fans Axial Fan, 120x120x38mm, 48VDC, 138CFM, 0.36H2O, Ball, Wire, Auto Restart
Beschreibungen
Beschreibungen von Orion OA5920-12TB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Orion Fans OA5920-12TB AC Fan, 115V/41W, 180CFM, 172x150x51mm, OA5920 Series
AC Fan Ball Bearing 120V 41W 50Hz/60Hz 3000RPM 180CFM 55dB Flange Mount
Axial Fan, Ball, 195Cfm, 55.2Db, 28W, 115V; Nominal Rated Voltage Ac:115V; Fan Frame Type:Rectangular With Rounded Ends; Fan Frame Size:172Mm; External Depth:51Mm; Bearing Type:Ball Bearing; Air Flow - Cfm:195Cfm; Power Rating:28W Rohs Compliant: Yes |Orion Fans OA5920-12TB