onsemi NCP700BMT30TBG
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 3.0 V, WDFN
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi NCP700BMT30TBG herunter.
Upverter
Datasheet22 SeitenVor 6 Jahren
Technical Drawing1 SeiteVor 6 Jahren
IHS
onsemi
HQonline
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Verwandte Teile
LDO Regulator, 200 mA, Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 3.0 V
200 mA Low Noise RF Low Dropout Linear Voltage Regulator Vout: 3.3 V
200 mA Low Noise RF Low Dropout Linear Voltage Regulator Vout: 1.8 V
STMicroelectronicsLDK120PU08R
LDK120 Series 200 mA 0.8 V Fixed Low Noise VLDO Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsLDK120PU12R
LDK120 Series 200 mA 1.2 V Fixed Low Noise VLDO Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsLDK120PU32R
LDK120 Series 200 mA 3.2 V Fixed Low Noise VLDO Voltage Regulator - DFN-6
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi NCP700BMT30TBG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
NCP700BMT30TBG, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 200MA 3 V, +/-2.5V, 6-PIN WDFN
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.19V Dropout, BICMOS, PDSO6
LDO, RF, 200MA, 3.0V, 6WDFN; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:3V; Dropout Voltage Vdo:115mV; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:DFN; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700