onsemi NCP698SQ25T1G
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq and Low IGND, 150 mA, V out : 2.5 V
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi NCP698SQ25T1G herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 6 Jahren
Master Electronics
onsemi
Augswan
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+50.88%
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2007-06-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
NCP699 Series 150 mA 2.5 V CMOS Low Iq LDO Regulator with Enable - TSOP-5
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq and Low IGND, 150 mA, V out : 3.3 V
NCP699 Series 150 mA 1.8 V CMOS Low Iq LDO Regulator with Enable - TSOP-5
Texas InstrumentsTLV71725PDQNR
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
Texas InstrumentsTLV71725PDQNT
Texas InstrumentsLP3985IM5-4.7
Micropower, 150mA Low-Noise Ultra Low-Dropout CMOS Voltage Regulator 5-SOT-23 -40 to 125
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi NCP698SQ25T1G, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ic,volt Regulator,fixed,+2.5V,cmos,tssop,4Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP698SQ25T1G
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, LDO, SC82-AB, VS 6V, IS 2.5UA, VO 2.5V, REGLINE 10MV
6¦ÌA Fixed 150mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 6V 700mV@ 150mA 60mV 20mV SC-82AB , 1mm
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.7V Dropout, CMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.5V 0.28A 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
LDO Voltage Regulators, 0.15A, 2.5V, SC-82AB-4; Output Type:Fixed; Input Min:-; Max:6V; Fixed Nom.:2.5V;
NCP698 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 520mV 990.6mum 150mA -40C~85C
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SC-82AB