onsemi NCP585LSN18T1G
Linear Voltage Regulator, Tri-Mode, CMOS LDO, 300 mA, with Enable Vout: 1.8 V; Active Low, LP and FT Mode
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi NCP585LSN18T1G herunter.
IHS
Datasheet14 SeitenVor 16 Jahren
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 250mW 300mA 2.9mm
LDO Regulator Pos 1.5V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
NCP585 Series 300 mA 1.8 V Fixed Output SMT Tri-Mode CMOS LDO Regulator-SOT-23-5
Texas InstrumentsTLV71333PDBVT
150-mA, capacitor-free low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
Texas InstrumentsTLV71318PDBVT
Texas InstrumentsTLV71318PDBVR
150mA null 1.8V positive 5.5V SOT-23-5 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi NCP585LSN18T1G, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
NCP585 Series 1.8 V 300 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOT-23
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.48V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5