onsemi NCL30060B3DR2G
LED DRVR Flyback/Buck 1-CH PWM 12.5V 1.6mA -40°C to 105°C 7-Pin SOIC T/R
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi NCL30060B3DR2G herunter.
IHS
Datasheet17 SeitenVor 8 Jahren
Future Electronics
onsemi
Augswan
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-08-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2022-04-01
LTD Date2022-10-01
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi NCL30060B3DR2G, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
LED Driver 1.8V/2.5V/3.3V/5V/9V/12V/15V/18V/24V 7-Pin SOIC T/R
LED DRIVER, BUCK, FLYBACK, 13.75V, SOIC7
LED Lighting Drivers LED DRIVER W/ HV START
IC LED DRIVER OFFL NO 3A 7SOIC
Tape & Reel (TR) Flyback Step-Down (Buck) Surface Mount ACTIVE (Last Updated: 6days ago) led driver 3A 30V -40C~105C TJ
NCL30060 - HIGH POWER FACTOR OFF
Led Driver, Buck, Flyback, 13.75V, Soic7; Device Topology:Buck, Flyback; Input Voltage Min:30V; Input Voltage Max:700V; Output Voltage Max:-; Output Current Max:3A; Switching Frequency:-; No. Of Outputs:1Outputs; Ic Mounting:Smd; Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCL30060B3DR2G