onsemi MBR60H100CTG
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi MBR60H100CTG herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 8 Jahren
Upverter
Master Electronics
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.88%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
Rectifier Diode Schottky 45V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube / DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 35V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi MBR60H100CTG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Schottky Barrier Rectifier, H-Series, 100 V, 60 A
Rectifier Diode Schottky 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Enhanced Schottky rectifiers with lower Vf higher surge and lower Ir parameters
Diode Schottky 100V 60A SWITCHMODE TO220
DIODE, SCHOTTKY, 60A, 100V, TO-220; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 100V; Forward Current If(AV): 60A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-220; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 980mV;