Omron XW5T-P2.5-1.1-1
Conn Feed-Through Terminal Block 2 POS Screw ST DIN Rail 24A
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Omron XW5T-P2.5-1.1-1 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 10 Jahren
3-Monats-Trend:
-86.91%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2016-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Omron XW5T-P2.5-1.1-1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FEED-THROUGH DIN RAIL TER. + PUSH-IN PLUS CON. FOR MOUNTING ON TS 35, X-SECTION 2.5 MM², CO...
DIN Rail Terminal Blocks TermBlk PushIn 2.5mm, 1:1 1tier
Omron DIN , XW5T, , , , 20 (UL) A, 24 (IEC) A
XW5T-P2.5-1.1-1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 12Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:26Awg; Wire Size Awg Max:12Awg; Conductor Area Csa:4Mm2; Wire Connection Method:Push In; Rated Current:24A; Rated Voltage:800V; No. Of Levels:1; Productrohs Compliant: Yes |Omron XW5T-P2.5-1.1-1
Positions = 2 / Wire Size AWG Max. AWG = 12 / Wire Size AWG Min. AWG = 26 / Wire Size mm2 Max. mm² = 4 / Wire Size mm2 Min. mm² = 0.14 / Wire Size mm2 Nominal mm² = 2.5 / Wire Connection Method = Spring Clamp / Current Rating A = 24 / Voltage Rating V = 800 / Number of Levels = 1 / Terminal Block Colour = Dark Grey / Pitch mm = 5.2 / Standards Met = cURus / Combustibility Class = UL 94 V-0 / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 55