Omron XW5G-S2.5-1.1-1
DIN Rail Terminal Blocks GroundTB Screw 2.5mm, 1: 1 1tier
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Omron XW5G-S2.5-1.1-1 herunter.
3-Monats-Trend:
-25.49%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Omron XW5G-S2.5-1.1-1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ground DIN rail terminal block with screw connection for mounting on TS 35; nominal cross section 2.5 mm²; width 5 mm; color green/yellow
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 12Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:26Awg; Wire Size Awg Max:12Awg; Conductor Area Csa:4Mm2; Wire Connection Method:Screw; Rated Current:-; Rated Voltage:600V; No. Of Levels:1; Product Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation XW5G-S2.5-1.1-1
Positions = 2 / Wire Size AWG Max. AWG = 12 / Wire Size AWG Min. AWG = 26 / Wire Size mm2 Max. mm² = 4 / Wire Size mm2 Min. mm² = 0.14 / Wire Size mm2 Nominal mm² = 2.5 / Wire Connection Method = Screw / Voltage Rating kV = 1 / Number of Levels = 1 / Terminal Block Colour = Green / Yellow / Pitch mm = 5 / Standards Met = IEC 60947-7-2 / Standards Met = UL Listed / Combustibility Class = UL 94 V-0 / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 55 / Series = XW5G