Omron MK3P5SAC12
Power Relay 12VAC 16.3Ohm 10A 3PDT(34.5x34.5x52.5)mm Socket General Purpose Relay
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Omron MK3P5SAC12 herunter.
Omron
Datasheet10 SeitenVor 19 Jahren
Master Electronics
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-15.12%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-01-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP9-1393117-8
Relay, 3 Form C (NO/NC), 12 V (AC), 18 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 9-1393117-8
POWER/SIGNAL RELAY 3PDT MOMENTARY 2000mW (COIL) 10A (CONTACT) 24VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
Electromechanical Relay 12VAC 18Ohm 10A 3PDT (38.73x35.56x55.49)mm Socket General Purpose Relay
Power Relay 24VAC 68Ohm 10A 3PDT(34.5x34.5x52.5)mm Socket General Purpose Relay
Power Relay 12VAC 10A 3PDT(27.5x31x42)mm Socket
TE Connectivity9-1393091-8
General Purpose Multimode Electromechanical Relay 3PDT 10A 48VAC 345Ohm Socket
Beschreibungen
Beschreibungen von Omron MK3P5SAC12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V