Omron E2E-X14MD1-M1
Proximity sensor, inductive, M18, non-shielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, connector M12
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Omron E2E-X14MD1-M1 herunter.
Electro Sonic
Datasheet35 SeitenVor 7 Jahren
Datasheet35 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet96 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet34 SeitenVor 13 Jahren
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Verwandte Teile
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Omron E2E-X14MD1-M1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
NO Barrel Inductive Proximity Sensor,M18,14 mm Detection Range,12 to 24V dc,IP67
Switch; Pushbutton; NON-Illuminated; DPDT; Rectangular 2 SIDES GUARDED; GREEN; ALTERN.
Proximity Sensors Proximity Sensor
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
E2EX14MD1M1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Inductive Proximity Sensor, 14Mm, 24Vdc; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:2-Wire, No; Sensor Terminals:M12 Connector Rohs Compliant: No |Omron Industrial Automation E2EX14MD1M1