Omron A22EL-M-24A-01
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Omron A22EL-M-24A-01 herunter.
IHS
Datasheet18 SeitenVor 17 Jahren
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow.cn
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-38.42%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2005-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Verwandte Teile
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 10A, 240VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 240VAC 24VDC Screw Panel Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Omron A22EL-M-24A-01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 10A 440VAC 380VDC Screw Panel Mount
Emergency stop switch, 24 VAC/DC illuminated, 40 mm dia., push-lock/turn-reset, SPST-NC, IP65
Electromechanical Switch Emergency Stop Switch N.C. SPST 10A
Switches - 22mm Emergency Stop SPST-NC 24VAC ILLUM Push-lock turn-reset
Emergency Stop Sw, Spst-Nc, 110V, Screw; Contact Configuration:Spst-Nc; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Ac Nom:110V; Contact Voltage Dc Nom:24V; Pushbutton Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation A22ELM24A01