Ohmite GW10J20K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 685V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Ohmite GW10J20K0E herunter.
Farnell
Datasheet2 SeitenVor 12 Jahren
Master Electronics
Newark
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Wire Wound, 13W, 20000ohm, 940V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Ohmite GW10J20K0E, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Wirewound Resistors - Chassis Mount 10watt 20K 5%
RES CAP BLEEDER 20K OHM 5% 10W | Ohmite GW10J20K0E
GW10J20K0E, OHMITE MANUFACTURING
Wirewound Resistor, 20Kohm, 10W, 5%; Resistance:20Kohm; Product Range:G Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:685V; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Resistor Type:Powerrohs Compliant: Yes |Ohmite GW10J20K0E