NKK Switches MB2085SS2W30-CA
Switch Push Button ON ON DPDT Round Plunger 6A 250VAC 30VDC Alternate Contact PC Pins Thru-Hole
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NKK Switches MB2085SS2W30-CA herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet23 SeitenVor 9 Jahren
Arrow Electronics
New Yorker Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NKK SwitchesMB2061LS1W03-CA
MB2000 Series DPDT 6A AC/3A DC 125 V Pushbutton Switch
NKK SwitchesMB2061LS1W03-CF
SWITCH, MINI P/B, DPDT, ON-(ON),PLUNGER,.394" GRN SNAP ON CAP,6A,125VAC,.250 STR PC
NKK SwitchesMB2085LS1W03-CA
Standard MB2000 Black Panel Mount Rear Pushbutton Switch 43.9928mm 3A 1500VAC V 3A@250VAC
Beschreibungen
Beschreibungen von NKK Switches MB2085SS2W30-CA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SWITCH, MINI P/B, DPDT, ON-ON, PLUNGER,.394 BLK SCREW ON CAP,6A,125VAC, R/A PC W/SPPT
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Alternate, 8 PCB Hole Cnt, Solder Terminal, Through Hole-right Angle
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V