NKK Switches LP0125CCKW015FB
Switch Push Button ON (ON) DPDT Button 3A 250VAC 30VDC Quick Connect/Solder Lug
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NKK Switches LP0125CCKW015FB herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 SeitenVor 14 Jahren
TME
Mouser
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-86.41%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2012-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NKK SwitchesLP0125CMKW015FB
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, GREEN LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CMKW015DB
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, AMBER LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CMKW015CB
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, RED LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
Beschreibungen
Beschreibungen von NKK Switches LP0125CCKW015FB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, GREEN LED,2V, WHITE CAP,3A,125VAC, QC
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUMINATED, DPDT, 3A, GREEN
Pushbutton Switches DPDT ON-(ON) 3A GRN ILLUM BUSHING MOUNT
Pushbutton Switch, DPDT, On-(on), Momentary
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUMINATED, DPDT, 3A, GREEN; Product Range: -; Contact Configuration: DPDT; Switch Operation: On-(On); Contact Current Max: 3A; Contact Voltage AC Nom: 250V; Illumination Color: Green; Contact Voltage DC Nom: 30V
Switch, Pushbutton, Illuminated, Dpdt, 3A, Green; Product Range:Lp01 Series; Panel Cutout Diameter:16Mm; Contact Configuration:Dpdt; Switch Operation:On-(On); Pushbutton Actuator Style:Round; Actuator/Cap Colour:White Rohs Compliant: Yes |Nkk Switches LP0125CCKW015FB
Series = LP01 / Contact Configuration = 1CO / Poles = 2 / Actuator Type = Flat Button / Switching Function = ON-(ON) / Contact Current = 3 A / Contact Voltage = 30 VDC / Contact Voltage = 125 VAC / Contact Voltage = 250 VAC / Cut Out Size (Diameter) mm = 16 / Legend = None / Termination Type = Soldering Lugs / Termination Type = Quick Connect Terminal, 2.8 x 0.5 mm / Mounting Type = Bushing / Switch Material = Glass Fibre-Reinforced Polyamide / Illumination Type = LED / Illumination Colour = Green / Illumination Supply Voltage V = 2.1 / Switch Colour = Black / White / Length mm = 21.3