Nichicon UPT2W680MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UPT2W680MHD6 herunter.
Nichicon SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.56%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,147
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
10000 hours
Ripple Current
480 mA
787.5 mA
787.5 mA
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
33.5026 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NichiconUPT2G680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 400V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUPTW6680MHD6
68uF 420V 卤20% 510mA@120Hz Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPTW6680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 420V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-EB2V680
Cap Aluminum 68uF 350V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 780mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EB2V680S
Cap Aluminum 68uF 350V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 780mA 5000h 105°C Bulk
68uF 400V ±20% 720mA@10kHz Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UPT2W680MHD6, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
68¦ÌF 450V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 480mA@ 120Hz,768mA@ 10kHz ,D18xL31.5mm 18mm*31.5mm*33mm
Miniature Sized, High Ripple Current, Long Life Lead Type, 68 μ F, 450 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL TH
Capacitor Alum Elect, 68Uf, 450V, 20%, Radial; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPT2W680MHD6