Nichicon ULD2W680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ULD 450V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon ULD2W680MHD herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Nichicon SCT
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-14.12%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,363
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
20000 hours
10000 hours
Ripple Current
520 mA
787.5 mA
787.5 mA
Height - Seated (Max)
33.5026 mm
33.5026 mm
33.5026 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2013-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Wurth Elektronik861141483001
WCAP-AI3H Aluminum Electrolytic Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 200V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXG401ELL680MM25S
Cap Aluminum Lytic 68uF 400V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 585mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC2A680L
Panasonic EEUFC2A680L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconUCS2W680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 450V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon ULD2W680MHD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
68uF 450V 卤20% 520mA@120Hz Plugin,D18xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
68¦ÌF 450V ¡À20% 7.5mm 20000h@ 105¡ãC 520mA@ 120Hz,936mA@ 100kHz 18mm*31.5mm*33.5mm
Miniature Sized, Long Life Assurance Lead Type, 68 μ F, 450 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL TH