Nichicon UKL1H2R2KDDANATD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 2.2muF ±10% 0.197Dia 5.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UKL1H2R2KDDANATD herunter.
Farnell
Datasheet2 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 16 Jahren
Newark
element14
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
Verwandte Teile
PanasonicECA-1HM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1HM2R2I
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 20mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA-1HM2R2B
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 20mA 2000h 85C Ammo Pack
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
2.2uF 50V ±20% 23mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUKW1H2R2MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UKL1H2R2KDDANATD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 10%( 5 X 11mm) Radial 2.5mm 23mA 1000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF, 50V, 10%, RADIAL; Capacitance: 2.2µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000
Capacitor Alum Elec, 2.2Uf, 50V, 10%, Radial; Capacitance:2.2Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKL1H2R2KDDANATD