KYOCERA AVX LNU2G392MSEG
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900UF 400 V DC, Nu Series 5000H 63.5 X 100MM
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für KYOCERA AVX LNU2G392MSEG herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.85
Introduction Date2013-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
NichiconLQR2V392MSEG
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
United Chemi-ConE37F501CPN392MF92M
Cap Aluminum Lytic 3900uF 500V 20% (89 X 92mm) Screw Terminal 0.025 Ohm 14200mA 5000h 85C
NichiconLNC2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 450V, 20%, SCREW
KYOCERA AVXLNU2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450 V DC, NU SERIES 5000H 76.2 X 105MM
United Chemi-ConELXR351LGC392MDD0M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
United Chemi-ConE37F401CPN392MDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, Screw
Beschreibungen
Beschreibungen von KYOCERA AVX LNU2G392MSEG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 3900uF 400V 20% (63.5 X 100mm) Bracket Mount Screw Terminal 14600mA 5000h 105C
105degC High voltage, Smaller-Sized Screw Terminal Type, 3900 μ F, 400 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
400V 3900uF 卤20% 14.6A@120Hz Bolt,D63.5xL103mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
Capacitor, ALUM CAN CAP 400V 3900UF 20%