Nichicon LGU2G331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon LGU2G331MELA herunter.
Future Electronics
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 10 Jahren
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-32.88%
Stock
2,971
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.44 A
1.44 A
1.44 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEET-HD2G331LJ
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 25mm) 10mm 1440mA 3000 hr 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMM401VSN331MA30S
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105°C
NichiconLGU2F331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP331M450H5P3
SLP Series 450 V 330 uF ±20 % 35 x 35 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon LGU2G331MELA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN TERMINAL, 400VOLTS, 330UF, LGU SERIES
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105C Bulk
LGU Series 400 v 330 uf 105'c 25x50 mm 3K Hours Snap-In Aluminum Electrolytic
卤20% 1.44A@120Hz 10mm 400V 330uF Plugin,D25xL5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec 330Uf, 400V, 20%, Snap-In; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgu Series; Product Diameter:25Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGU2G331MELA