Nichicon LGU1K392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon LGU1K392MELA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Nichicon SCT
3-Monats-Trend:
-0.40%
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NichiconLGU2A392MELC
Cap Aluminum Lytic 3900uF 100V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 3690mA 3000h 105C Bulk
Cornell DubilierSLPX392M063A4P3
Cap Aluminum Lytic 3900uF 63V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.102 Ohm 3090mA 3000h 85C
PanasonicECO-S1KP392CA
Cap Aluminum 3900uF 80V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.077 Ohm 3590mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLGU1J392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier380LX392M080J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 80V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX392M063J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon LGU1K392MELA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
3.9mF 80V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 2.92A@ 120Hz,3.358A@ 50 kHz ,D25xL50mm , 25mm*52mm
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 3900 μ F, 80 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP / Cap Aluminum Lytic 3900uF 80V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 2920mA 3000h 105°C Bulk
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP TH
Capacitor Alum Elect, 3900Uf, 80V, 20%, Can; Capacitance:3900Μf; Voltage(Dc):80V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:50Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LGU1K392MELA