Texas Instruments LM4040BIM3X-2.5
100-ppm/°C precision micropower shunt voltage reference 3-SOT-23
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Texas Instruments LM4040BIM3X-2.5 herunter.
Texas Instruments
Technical Drawing4 SeitenVor 3 Jahren
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Technical Drawing2 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet53 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet44 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet33 SeitenVor 13 Jahren
Technical Drawing2 SeitenVor 21 Jahren
National Semiconductor
Augswan
iiiC
Jameco
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 years ago)
Verwandte Teile
Texas InstrumentsLM4040B25IDBZR
Fixed voltage, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-SOT-23 -40 to 85
Analog DevicesADR5041ARTZ-R2
Precision Micropower Shunt Mode Voltage References | IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3
Texas InstrumentsLM4040CIM3X-2.5
Texas InstrumentsLM4040AIM3X-2.5/NOPB
Diodes Inc.LM4040C25FTA
Voltage Reference, Precision Micropower, Shunt - Fixed, 2.5V, SOT-23-3, LM4040 Series
Diodes Inc.LM4040B25FTA
EAR99 LM4040 Tape & Reel (TR) 2006 voltage reference device 68muA 2.5V 35muVrms -40C~125C TA
Beschreibungen
V-Ref Precision 2.5V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R