Murata LQW31HN47NJ03L
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 60Q-Factor 380mA 110mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata LQW31HN47NJ03L herunter.
Geoflip
Datasheet10 SeitenVor 5 Jahren
Ciiva
Arrow.cn
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.29%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 450mA 230mOhm DCR 0805 Embossed T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 5% 100MHz 26 Q-Factor Ferrite 450mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 300mOhm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Wurth Elektronik744786147A
47NH CERAMIC MULTILAYER SMD INDUCTOR, 0603A CASE, 1200MHZ Q: 12 400MA 700MO
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 300mOhm DCR 1210 Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Murata LQW31HN47NJ03L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Fixed Inductor 1206 47nH ±5% 380mA 154mΩ 1GHz 60@436MHz
Fixed Inductors 1206 47nH +/-5% Chip Inductor
INDUCTOR, W/WOUND, 47NH+/-5%, 1206 CASE; Inductance: 47nH; Product Range: -; DC Current Rating: 380mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.11ohm; Inductance
INDUCTOR, 1206 CASE, W/WOUND, 47NH±5%; Inductance:47nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.11ohm; DC Current Rating:380mA; Q Factor:60; Self Resonant Frequency:1GHz; Q Test Frequency:436MHz; Core Material:Alumina; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Core Material:Alumina Ceramic; DC Current Max:380mA; Inductance Measurement Frequency:100MHz; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Package / Case:1206; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 436MHz; Reel Quantity:2000; Resistance:0.11ohm; Resonant Frequency:1GHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%