Murata LQP02TQ7N5H02D
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata LQP02TQ7N5H02D herunter.
Geoflip
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
ROHS3Compliant Thick Film Active WRAPAROUND Fixed Inductor -55C~125C 6.6GHz 1.6Ohm Max 8.2nH
TAIYO YUDENHKQ0603S7N5H-T
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ04027N5H-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 7.5nH 3% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0402 Paper/Embossed T/R
Fixed Inductor 0201 8.2nH ±3% 250mA 850mΩ 4GHz 14@500MHz
Beschreibungen
Beschreibungen von Murata LQP02TQ7N5H02D, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ind General Purpose Chip Molded 7.5nH ±3% 500MHz 10 Q-Factor Thick Film 200mA Paper T/R
Avnet Japan
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.0075uH 3% 500MHz 10Q-Factor 0.2A 1.5Ohm DCR 01005 T/R
FIXED IND 7.5NH 200MA 1.5OHM SMD / 7.5 nH Unshielded Thick Film Inductor 200 mA 1.5Ohm Max 01005 (0402 Metric)
INDUCTOR, 7.5NH, 0.2A, 01005, MULTILAYER; Inductance: 7.5nH; Product Range: LQP02TQ_02 Series; DC Current Rating: 200mA; High Frequency Inductor Case: 01005 [0402 Metric]; Inductor Construction: Thin Film; DC Resistance Max: 1