Murata Power Solutions NMG1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP Tube
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata Power Solutions NMG1209SC herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 3 Jahren
_legacy Avnet
Ciiva
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-18.75%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Murata Power SolutionsNML1209SC
Murata Power SolutionsNMK1209SAC
Murata Power SolutionsMEJ2S1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP
Beschreibungen
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 2W TH 2W 12-9V SIP DC/DC
1-OUTPUT 2 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
DC/DC converter,12Vin,9Vout 222mA 2W
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 222 mA, Unregulated, SIP
Murata DCDC, NMG, 10.8 ¡ú 13.2 V , 9V , 2W
Murata Power Solutions NMG1209SC DCDC转换器
CONVERTER, DC/DC, SIL, 2W, 9V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:2W; Output Voltage:9V; Output Current:222mA; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:SIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:87%; External Depth:7.5mm; External Length / Height:10mm; External Width:19.5mm; Input Voltage:12V; Load Regulation:2.6%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Ripple Voltage pk-pk:16mV; Weight:2.8g