Murata Power Solutions NCS12S4815C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 15V 0.8A 12W 8-Pin DIP
EOL
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata Power Solutions NCS12S4815C herunter.
IHS
Datasheet18 SeitenVor 3 Jahren
element14 APAC
Sager Electronics
Newark
Ciiva
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Introduction Date2013-07-16
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-04-30
Verwandte Teile
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.267A 4W 7-Pin DIP
Advanced EnergyASA00C36-LS
Isolated DC/DC Converters 6W 18-75Vin Single 15V 0.4A
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 12V 0.333A 4W 7-Pin DIP
Murata Power SolutionsSPM15-150-Q48N-C
SMP15 Series 16.5 W 15 V Single Output Negative Logic DC-DC Isolated Converter
Module DC-DC 1-OUT 15V 1.1A 16.5W 6-Pin DIP
Beschreibungen
DC-DC CONV, ISO POL, 1O/P, 800MA, 12W; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC /
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 12W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 12W 48VIN 15VOUT DC/DC
DC/DC-CONVERTER 48V TO 15V 12W RoHSconf
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 12 W, 1 Output, Fixed, 15 V, 800 mA, Regulated, DIP
UL 60950 recognition pending 4:1 Wide range voltage input
1 18V 75V 0.3% DIP 32mm*20mm*10.5mm
DC/DC CONVERTER, 12W, 15V, 0.8A
DC/DC CONVERTER, 12W, 15V, 0.8A; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:75V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:15V; Output Current Max:800mA; Output Power Max:12W; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Depth:20mm; Width:32mm; Height:10mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)