Multicomp MCPD5022MT2R2
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 7360
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Multicomp MCPD5022MT2R2 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 15 Jahren
element14
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Multicomp MCPD5022MT2R2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
INDUCTOR, 2.2UH, 16A, ±20%
INDUCTOR, UN-SHIELDED, 2.2UH, SMD; Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):16A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:MCPD Series; DC Resistance Max:14mohm; Inductance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 2.2UH, 16A, ±20%; Product Rang; INDUCTOR, 2.2UH, 16A, ±20%; Product Range:MULTICOMP - SMD Power Inductors; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:14mohm; DC Current Rating:16A; Inductor Case Style:5022; No. of Pins:2