Microchip MIC2287-15YML-TR
Automotive and Backlight LED Driver, 2.5 to 10V, 1.2MHz, VDFN-8, RoHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Microchip MIC2287-15YML-TR herunter.
Microchip
Datasheet24 SeitenVor 1 Jahre
SHENGYU ELECTRONICS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.94%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
DFN
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Max Output Current
Output Voltage
15 V
Efficiency
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Min Operating Temperature
-40 °C
Max Operating Temperature
125 °C
Lieferkette
Projected EOL Date2034-01-06
Country of AssemblyChina
Country of FabricationUnited States of America
Country of OriginChina
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.0060
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Verwandte Teile
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 8-MLF (2x2)
Tape & Reel (TR) MIC2291 Step-Up (Boost) Analog PWM led driver 2mm 1.2A Switch 10V 1.2MHz
MicrochipHV9918K7-G
HYSTERETIC, BUCK, HIGH BRIGHTNESS LED DRIVER WITH HIGH-SIDE CURRENT SENSING
Conv DC-DC 3V to 40V Non-Inv/Inv/Step Up/Step Down Single-Out 1.5A Automotive 8-Pin DFN EP T/R
Buck / Boost / Inverting Regulator, Switching, Constant Current, 1.5 A, for HB-LEDs
Conv DC-DC 3V to 40V Step Down Single-Out 0.235V 1.5A Automotive 8-Pin DFN EP T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Microchip MIC2287-15YML-TR, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tape & Reel (TR) MIC2287 Step-Up (Boost) Analog PWM led driver 750mA Switch 10V 1.2MHz -40C~125C TJ
LED DRVR Boost 1-CH Analog/PWM 16V 2A 8-Pin VDFN T/R
1.2MHz PWM White LED Driver 15V 20mA MLF8 LEAD FREE
White Led Driver W/ 15V Ovp 8 Vdfn 2X2X0.9Mm T/R Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology MIC2287-15YML-TR
PWM,Analog Step-Up (Boost) 750mA 1 15V MLF-8 , 2mm*2mm*850¦Ìm
IC LED DRIVER WHITE BCKLGT 8-MLF
IC LED DRVR RGLTR DIM 750MA 8MLF